top of page
ebrupiroglu.jpeg

"Neden Buradayım?"

Marbling Bodrum Özüne ve Doğaya dönüş felsefesiyle kurulan doğallığı, sağlığı savunan bir marka. HediyeSENsin ise, insanın doğasını ve özünü keşfetmesi; asıl hediyenin kendisi olduğunu kendisine hatırlatması niyetiyle hayat bulan bir oluşum. İşte tam da bu noktada Marbling Bodrum, HediyeSENsin ile yol arkadaşı olmaktan gurur duydu.

Ebru Piroğlu Durgut

Ankara Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden “13-16 yaş çocuklarda büyüme geriliğine dair tez çalışması ve bu çalışmasının ‘journal’ olarak yayınlanması ile mezun olduktan sonra; ilk iş hayatına Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun yanında “Yaşasın Hayat” kliniğinde başladım. Burada özellikle Wellness-Anti Aging konularında ihtisaslaşmamın ardından; Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Klinik Diyetisyen olarak görev yaptım. Bu esnada beslenmenin tamamen psikolojik bir olgu olduğuna inanarak “Beslenme Psikolojisi” üzerine mastır yaparak “ruh-beden-zihin” dengesini genç yıllarda kuran bir diyetisyen oldum. Metabolik ve genetik hastalıkları olan çocuklar için kurulmuş vakıflarda gönüllü diyetisyenlik yaparak; özellikle otizmli çocuklarla uzun süreler çalıştım. Bunların yanında özellikle obezite, diyabet, metabolik sendrom konusunda çalıştığım hastanede besin intoleransı konusunda çeşitli eğitimler alarak eliminasyon diyetini hastalarıma başarılı şekilde uyguladım. “Diyet ve Beslenme”yi klişelerden kurtararak diyetin aslında kısıtlamalarla dolu listelerden ibaret olmadığını, bu işin beyinde bittiğini ve “Detoks & Eliminasyon Diyeti” yle kişinin kendisini ve beslenmesini en güzel şekilde keşfedebileceğine dair kaynak kitaplar yazdım.

 

Bu kadar bilimsel çalışmaların yanında, kendime dönebilmek, kendi ruhumu dinlendirebilmek amacıyla çocukluğumdan beri sevdiğim “mum yapımını” öğrenerek kendime bir hobi geliştirdim. Yaptığım mumların insan sağlığına ve çevre sağlığına zarar vermesini istemediğim için o dönemde pek de bilinmeyen ve kullanılmayan, içinde parafin bulunmayan soya wax’ından tamamen doğal, vegan mumlar üretmeye başladım. Oldukça yoğun araştırmalar ve çalışmalar sonucunda, 2016 yılında “Marbling Bodrum Mum”u kurarak “Sürülebilir Masaj Mumu” konseptinde Türkiye’de bir ilk oldum. Çevre sağlığına ve insan sağlığına zarar vermeyen, tamamen doğal içerikli, bedene masaj yağı olarak da kullanılabilecek bu mum üretimiyle beraber, bu tarz mumların üretimini arttırabilmek amacıyla bu alanda eğitimler vermeye ve kitaplar yazmaya başladım. Marbling Bodrum olarak mum yapma yolunda insanlara ışık olabilmek için “Mum Yapım Kılavuzu”, “Losyon Mum Yapımı”, “Bütünsel Aromaterapi” ve “Mum Yapım Formülasyonu” isimli kaynakları hazırladım. Aromaterapi, Koku Uzmanlığı, Parfüm Yapımı, Doğal Kozmetik Sertifikasyon programı, Tütsü Yapımı gibi önemli eğitimlere katılarak yapmış olduğu mumların insanlara sadece bir ritüel aracı değil aynı zamanda şifa vermesini sağlatmayı amaçladım. Halen de düzenli olarak mum yapımı, aromaterapi, koku-parfüm ve tütsü yapımı ile ilgili eğitimler vermeye devam etmekteyim.

 

Özüme döndükçe, kendimi yeniden bulmaya başladıkça içimdeki şifacı ruhun ne kadar yüksek olduğunu ve evrensel kadim bilgilere ne kadar açık olduğumu fark ettim. Küçüklükten beri yol arkadaşım olan “sayılar”la oynamaya, onlarla kendimi ve insanları keşfetmeye başladım. Hayatıma; numeroloji, pin kodu, eneagram gibi kadim bilgileri sokarak onların bilgeliğinden yararlandım ve yararlandırmaya devam ediyorum. 

Kendime  şifanın ve öğrenmenin hiç bitmeyeceği bir yol seçtim.

bottom of page