top of page
Duygu İşcan ile Çeneye Özgürlük
Duygu İşcan ile Çeneye Özgürlük

27 Haz Sal

|

Zoom üzerinden Online

Duygu İşcan ile Çeneye Özgürlük

Bilimsel verilere göre insanların yaklaşık %30’u dişlerini, gece ve/veya gündüz sıkıyor veya gıcırdatıyor (bruksizm). Bruksizme bağlı olarak; dental defektler, çene ve boyun ağrısı, kulak çınlaması gibi birçok ikincil problem de doğarken; çözüme yönelik atılan adımların birçoğu faydasız kalıyor.

Tarih

27 Haz 2023 13:00 – 15:00

Zoom üzerinden Online

Etkinlik Hakkında

Bilimsel verilere göre insanların yaklaşık %30’u dişlerini, gece ve/veya gündüz sıkıyor veya gıcırdatıyor (bruksizm). Bruksizme bağlı olarak; dental defektler, çene ve boyun ağrısı, kulak çınlaması gibi birçok ikincil problem de doğarken; çözüme yönelik atılan adımların birçoğu faydasız kalıyor. Çünkü Bruksizm oldukça karmaşık bir konu…

Kafa iskeletinizdeki özel durumlar, dişlerinizin kapanışı, çene eklem anatominiz, medikal geçmişiniz, kullandığınız ilaçlar, omurga sağlığınız, postürünüz, beslenme ve günlük aktivite durumunuz, stres düzeyiniz, stresle başetme yöntemleriniz ve/veya kendinizi ifade edebilme beceriniz, bruksizm ile doğrudan veya dolaylı olarak ilişkili. 

Çeneye Özgürlük Atölyeleri; tüm bu unsurlara ve yöntemlere değinerek, aşağıdaki konu başlıklarını içeren geniş bir bilgi kaynağı ve uygulama alanı sunarak; kişinin kendi durumunu analiz etmesini sağlar:

  • Çiğneme sistemi, çene anatomisi, bruksizm nedenleri, sonuçları ve tedavileri;
  • Dişsel ve iskeletsel durumların etkisi ve tedavisi;
  • Farkındalık, nefes, meditasyon, sinir sistemini regüle etme, çiğneme kaslarını ve bedeni rahatlatma yöntemleri;
  • Beden bütünlüğü, fasya, postür ve güçlü bedenin etkisi;
  • Yoga, müzikle hareket, ses ile ifade, duygular ve kendin olabilmenin konu ile ilişkisi

Biletler

  • Çeneye Özgürlük Atölyesi

    ₺219,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page