top of page
Ebru Piroğlu Durgut ile Çakralar ve Aromaterapi
Ebru Piroğlu Durgut ile Çakralar ve Aromaterapi

13 Haz Sal

|

Zoom üzerinden Online

Ebru Piroğlu Durgut ile Çakralar ve Aromaterapi

Bu keyifli atölyede çakralarımızı dengelemeye yardımcı olacak yağ karışımlarını yaparken çakra dengeleme meditasyonuyla eğlenirken kendimizi tanıyacağız.

Tarih

13 Haz 2023 13:00 – 15:00

Zoom üzerinden Online

Etkinlik Hakkında

Aromaterapi; Bitkilerin kök, gövde, yaprak ve çiçeğini damıtarak elde edilen yağların hastalıkları önlemek ve oluşmuş olan hastalıkları da tedavi etmek amacıyla kullanılan holistik bir tedavi yöntemidir.

Çakra; Sanskritçede kelime anlamı çark, tekerlek, halka demek olan Çakralar, vücudumuzdaki enerjiyi ifade eder. Duygusal ve fiziksel refahımızı etkileyen sinir demetlerine, ana organlara ve enerjik bedenimizin alanlarına karşılık gelirler.

Eski ve geleneksel metinler, 88.000 çakranın varlığından bahseder. Ancak omurgamız boyunca uzanan 7 ana çakramız vardır. 40 kadar da ikincil çakra vardır. Tüm bu çakralar bedenimizin her yerinde enerji alınması ve dönüştürülmesi için çalışırlar. Bu merkezlerin herhangi birinin çok ya da az çalışması, duygusal ve fiziksel dengemizi bozabilmektedir.

Belirli bir çakrada dengeye ihtiyacımız olduğunu kronikleşmiş, bizi yoran duygularımızı, düşüncelerimizi, yaşadığımız fiziksel rahatsızlıkları, yani kendimizi gözlemleyerek anlayabiliriz. İşte bu tıkanıklıkları gidermenin de bazı yolları var. Bunlar meditasyon, yoga, müzik dinlemek olabileceği gibi aromaterapide kullanılan eterik yağlar da olabilmektedir. Genel olarak çakra diye bahsedilenler 7 ana çakradır. Bu 7 ana çakranın her birine karşılık gelen bir sayı, isim, renk bulunmaktadır.

Çakralar omurgamızın sakrum bölgesinden (kuyruk sokumu bölgesi) başın tepesine kadar tüm omurga boyunca uzanır. Beş duyu organımız içerisinde bilinçaltımızı uyaran tek duyu koku duyumuz olup, bunun aracısı da uçucu yağ dediğimiz (uçucu yağların gerekli uyarıyı yapabilmesi için % 100 saf olduğundan emin olmanız gerekir) aromaterapik kokulardır. Bilinçaltını uyarmanın, temizlemenin ne kadar zor ve uzun bir süreç olduğunu hepimiz biliyoruz; ama kokuların, beynimizin karmaşık sisteminden geçmeden, direkt limbik sistemi uyararak, biz farkında bile olmadan bu dengeyi sağlıyor olması tabiatın bize sunduğu mucizelerden biridir ve biz de bu değerli bilgiyi çakra dengesini tekrar kurmak için kullanıyoruz. 

Vücudumuzdaki yedi enerji merkezini (çakralar); bedenimizi, zihnimizi ve bilinçaltımızı uyararak dengeye getirmemize yardım eden farklı uçucu yağlar vardır. Bu uçucu yağları bir sabit yağ ile karıştırıp, ilgili çakra bölgesini masaj yoluyla uyarabilir, bunu parfüm yaparak sürebilir ve/veya saf halini vücudumuza değdirmeden, koklayabilir, yastığımıza damlatabilir, buhurdanlıkta su ile karıştırarak yakabilir yani soluyabiliriz. 

Biletler

  • Çakralar ve Aromaterapi

    ₺219,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page