top of page
IMG-20170817-WA0004.jpg

"Neden Buradayım?"

Marbling Bodrum Özüne ve Doğaya dönüş felsefesiyle kurulan doğallığı, sağlığı savunan bir marka. HediyeSENsin ise, insanın doğasını ve özünü keşfetmesi; asıl hediyenin kendisi olduğunu kendisine hatırlatması niyetiyle hayat bulan bir oluşum. İşte tam da bu noktada Marbling Bodrum, HediyeSENsin ile yol arkadaşı olmaktan gurur duydu.

Marbling Bodrum

Marbling Bodrum, “Bir hobisi olmalı insanın diyerek çıktığı bu yolda; severek, eğlenerek yaptığı işi ciddiye alan bir markadır. İnsanların mum tutkusu bilinen bir gerçektir. Mumların sevilmesinin yanı sıra, sağlığı olumsuz etkilediği gerçeğini yıllardır duyarız. Mum hayranı olan birçok birey varken, Marbling Bodrum bu konuda en sağlıklı ve en iyi performanslı mumu üretmek istedi ve sadece yanıp biten mumlar değil, faydası olan mumlar üretmeye başladı. 


Markamız, kokuların yıllardır bilinen tedavi edici özellikleriyle ruhunuza; soyanın ve yağların tedavi edici anti-aging özellikleriyle de cildinize dokunmak fikriyle çıktı yola. 


Evinizi ve cildinizi güzelleştirecek mumların kokuları ile de ruhunuzu dinginleştirin.


1930’lu yıllardan beri koku terapisi sanatı diye bir gerçek var. Özellikle strese bağlı hastalıklarda koku terapileri uygulanırmış. Kokunun özel bir hafızası var. Gözün ve kulağın unuttuğunu koku hatırlatabilir. Zihnimizde anlamını yitiren duygular bile kokuyla yeniden anlamlı hale gelebilir. Yapılan çok sayıda tüketici araştırmasına göre, koku mum alıcılarının en çok önem verdikleri faktördür. Kokulu mum tasarımı için en iyisi kokuların kombin yapılmasıdır. Mumların yatıştırıcı, romantik bir atmosfer yaratmak için kullanıldığı bilinir. Fakat doğru koku seçimiyle hazırlanmış mumların ruh halinizi düzelttiği de ispatlanmıştır.

Son yıllarda, losyon mumlar olarak bilinen masaj mumları çok revaçta. Spa’larda, cilt bakım salonlarında, alternatif tıpta oldukça ilgi gören losyon mumlar evinizin kokusunu güzelleştirmekle kalmıyor, eriyen kısımlarını cildinize uyguladığınızda nemlendiriyor ve hoş bir koku bırakıyor. Yani, bir nevi doğal krem!


Marbling Bodrum ürünlerinin temeli ŞİFA VERMEK üzerine kurulmuştur. Zihin, ruh ve beden dengesine yardımcı olan uçucu yağlar ile hazırlanan losyon mumlar aromaterapik şifa özelliği taşımaktadır. Marbling Bodrum mumlarının erime noktası çok düşük olduğundan, yağ masajı için doğrudan cildinize sürmeniz güvenlidir. 


Marbling Bodrum Losyon Mumlarının 3 aşaması vardır:
İlk izlenim : Müşterilerimizin ürünü ellerine aldıklarındaki ilk koku ve mum size der ki; 
“Beni Yak… Beni Erit… Beni Sür”
Mum yanarken: Mum yandıktan kısa bir süre sonra ruhunuza ve kalbinize dokunur.
Söndükten sonra: Kokusunu korur. Eviniz ve ruhunuz harika kokmaya ve hissetmeye devam eder.


Konseptimiz; Öz'e ve Doğaya dönüş. Aslına inme ve özüne dönüş. Neden Farklıyız? "Koku gönül gözünüzü açar" Hz. Mevlana, felsefesiyle kokuların şifa özelliklerine önem verdik. Sadece yağlardan faydalanarak hazırladığımız mumlarımızın en büyük özelliği sadece yanarken kokmalarıdır. %100 soya/balmumu, %100 aromaterapi yağı, %100 el emeği Eriyen kısımlar losyondur, sürülebilir. 


Misyonumuz; Bugün mevcut olan en sağlıklı, en iyi kokan, en iyi performanslı mumları hazırlamaktır. Sürülebilir losyon mumlarla "HEM DUYGULARINIZA HEM CİLDİNİZE HİTAP ETMEK" istiyoruz. 


Vizyonumuz; Sağlıksız ve kimyasallarla dolu parafin mumların değil, sağlıklı, sürülebilir ve tedavi edici kokularıyla Marbling Bodrum Losyon Mumlarının tercih edilmesini sağlamaktır. 


Sloganımız; "IŞILTINI IŞIKTAN AL"


Marbling Bodrum Masaj Mumlarımızın Özellikleri 

 • Doğal bir üründür. Parafin ve Petrol türevi hammaddeleri içermez. 

 • Yenilenebilir kaynaktır. 

 • Vücut ısısına yakın bir sıcaklıkta eridiğinden cildi yakmaz. (42-43 C erir) 

 • Parafinli Mumlara göre % 90 daha az is yapar. 

 • Yandığı zaman toksik ve kanserojen madde açığa çıkarmaz. Parafinli mum yanar iken ortama toksik maddeler yayar. (Sentetik parafin mumu, İkinci Dünya Savaşından sonra Fischer-Tropsch tekniğiyle elde edildi. Bu metotta hammadde kömürdür. Kömürden elde edilen karbon monoksit ve H2 karışımından manyetik demirin katalitik etkisiyle hidrokarbonlara dönüşür. Elde edilen ürünlerden bir kısmı parafin mumudur.)

 • Bulunduğu ortamdaki eşya ve mobilyanın rengini soldurmaz.

 • İçeriğinde Hayvansal ürünler ihtiva etmez.

 • Faydaları 

 • Vücuda uygulandığında ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlar. 

 • Mum Yağı, vücut tarafından absorbe edildiğinde cilde hoş bir dokunuş, yumuşaklık, esneklikle beraber bir koku kazandırır. 

 • İçerdiği saf aromatik yağların olumlu etkisi ile rahatlatıp dinlendirirken cildizi doğal güzelliğine kavuşturur. 

 • Anti-aging etkilidir. Kırışıklıkları azaltır; cildi sıklaştırır. 

 • Menopoz döneminde ciltte oluşan kuruluğu giderir. 

 • Ürünün içeriğinde yer alan doğal Antioksidan olan E vitamini, cildi yoğun bir şekilde nemlendirme ve beslemede etkilidir.

bottom of page